Salon Schönez

Úprava a stříhání psů malých a středních plemen

Kurzy stříhání psů


Informace


V našem salonu upravujeme psy nejen podle mezinárodních standardů, ale i dle Vašich představ a se zohledněním konkrétních potřeb Vašeho čtyřnohého kamaráda. Součástí služby úpravy a stříhání je i poradenský servis týkající se údržby srsti.

Po předchozí domluvě můžete být po dobu úpravy vašeho pejska v salonu přítomni. Během celé doby úpravy je s vaším pejskem vlídně zacházeno. Našim prvořadým zájmem je, aby jste byli spokojeni nejen Vy, ale samozřejmě i Váš pejsek a těšili na další návštěvu u nás.

Nepoužíváme žádné tlumící prostředky. Pejsek je při stříhání jištěn úvazem z důvodů bezpečnosti a ochrany před pádem ze stříhacího stolu.

Pár slov před první návštěvou...

V případě telefonického objednání uvítáme návrh alespoň 2 - 3 termínů návštěvy, které by Vám vyhovovaly. Dále je třeba sdělit několik údajů o Vašem pejskovi, které jsou pro nás velmi důležité, abychom se vyvarovali jakémukoliv nedorozumění.

Objednávka - důležité údaje:

 • Plemeno psa, pohlaví a stáří
 • Typ a stav srsti: udržovaná, vyčesaná, částečně zacuchaná, neudržovaná, zaplstěná
 • Kdy byl Váš pejsek naposledy upravován
 • Jakou máte představu o střihu:
 • standardní - odpovídá standardu daného plemene
 • standardní zkrácený - vychází ze standardu plemene, ale je přizpůsobený snazší údržbě
 • nestandardní - střih na přání majitele
 • úprava strojkem na krátko - v případě neudržované srsti
 • Zda požadujete pouze úpravu srsti stříháním nebo budete objednávat kompletní úpravu včetně koupání
 • Dále bychom byli rádi, kdybyste nám o Vašem pejskovi sdělili veškeré další informace, které by mohly mít souvislost s objednávkou a návštěvou u nás: hárání, výskyt parazitů, kožní problémy, stříhání a úprava po chirurgickém zákroku nebo úrazu, jakékoliv problémy, týkající se povahy Vašeho pejska, atd.
 • Platné očkování proti vzteklině je při objednání samozřejmostí.

Pokud si nebudete objednávat kompletní údržbu spojenou s koupáním a fénová ním, je třeba, aby Váš pejsek byl před návštěvou řádně připraven ke stříhání - to znamená vykoupaný,vysušený a rozčesaný. Mokrou a špinavou srst nelze stříhat ani jinak upravovat.

U hrubosrstých plemen je při úpravě trimováním postup trochu odlišný. Koupání přímo před úpravou není vhodné, je lepší pejska vykoupat až po úpravě (i v tomto případě však musí být pejsek na úpravu přiveden suchý a čistý) nebo ho vykoupat dostatečně dlouhou dobu před úpravou - asi 2 týdny.

V případě výstavních jedinců, pokud nejste našimi pravidelnými zákazníky, je nutno nás kontaktovat dostatečně před termínem výstavy, asi 3-2 měsíce, abychom se mohli seznámit se stavem úpravy a kvality srsti Vašeho pejska a domluvit sena dalším postupu a ošetření srsti. Toto je velice důležité, protože nejen perfektní výstavní střih, ale právě i kvalita srsti mohou zásadně ovlivnit umístění Vašeho pejska na výstavě.

Upozornění !!! I v případě objednávky kompletní údržby s koupáním, je třeba Vašeho čtyřnohého kamaráda přivést čistého, suchého a rozčesaného !

Několik rad pro oboustrannou spokojenost ...

 1. Našim cílem je nejen Vaše spokojenost, ale i Vašeho čtyřnohého kamaráda. Tomu však předchází a následně i navazuje péče o srst z Vaší strany, aby efekt našich služeb a spolupráce s Vámi byla 100%. To znamená, že pokud pejskovi srst pravidelně udržujete, projeví se tato péče nejen na kvalitě srsti, ale lze bez problému vytvořit jakýkoliv střih. Aby pro Vašeho kamaráda byla návštěva v salonu příjemná, je dobré pamatovat na několik důležitých zásad.
 2. Pokud máte štěňátko, je dobré ho od mala zvykat na česání, koupání, zvuk fénu, prohlížení uší a zubů. I když budete mít pocit, že je třeba srst ještě krátká a není co česat, nenechte se mýlit. Pejsek si od raného věku zvykne na tyto "procedůry" a pak většinou bez problémů snáší i úpravu a manipulaci prakticky od cizí osoby v salonu. Taktéž se Vám tento postup určitě osvědčí pro následnou domácí údržbu.
 3. Jestliže máte staršího pejska a je jakýmkoliv způsobem v tomto směru problematický, nikdy není pozdě, aby jste ho na všechnu výše zmíněnou manipulaci také začali postupně zvykat. Bude to sice vyžadovat více času a trpělivosti z Vaší strany, ale výsledek Vám bude zajisté odměnou.
 4. Údržba srsti je nejen pravidelné vyčesávání a kartáčování, ale i koupání, které dotváří celkový efekt střihu a je důležité pro udržení správné kvality osrstění. Je rozdíl mezi koupáním dlouhosrstého plemene a krátkosrstého. Zejména u dlouhosrstých psů je také potřeba přihlédnout k typu srsti a podle ní zvolit správný šampon a kondicionér. Tak jako lidská vlasová kosmetika nabízí širokou škálu různých vlasových přípravků zohledňujících typ vlasu jeho potřeby výživy a ošetření,tak i kosmetika pro psy nezůstává pozadu. Pokud si nevíte rady s výběrem, můžete se obrátit o radu na nás.   

Obecný postup pro koupání dlouhosrstého a krátkosrstého psa najdete.

Co Vám můžeme dále nabídnout ...

Kromě úpravy srsti a koupání + vysoušení, můžete v našem salonu nechat pejskovi vyčistit uši a odstranit chloupky z vnitřní části ucha(depilace), ostříhat drápky a vyčistit anální žlázy.

Pokud si objednáte kompletní službu úpravy srsti s koupáním, za čištění uší, stříhání drápků ani čištění análních žláz neplatíte. V případě výskytu parazitů si můžete objednat ošetření srsti antiparazitním šamponem nebo antiparazitním sprejem.

Jelikož je naše služba spojena s poradenstvím o údržbě a péči o srst, doporučíme Vám nejen vhodnou a kvalitní kosmetiku pro psy, ale i hřebeny a kartáče vyhovující typu srsti Vašeho pejska. Je třeba pamatovat zejména na to, že kvalita srsti je závislá i na celkové dobré kondici Vašeho kamaráda, která samozřejmě souvisí se správnou volbou krmiva. 

🙂 Těšíme se na Vaši návštěvu 🙂